Diş Beyazlatma

Kalıcı, doğal ve inci gibi beyaz dişlere  sahip olmak, estetik açıdan güzel görünmek  ve gülmek herkesin hayalidir. Buna bağlı olarak beyazlatma işlemleri son derece önemli hale gelmiş ve uzman diş hekimleri tarafından sıklıkla yapılan diş bakımlarından biri haline gelmiştir.

1
Diş beyazlatma nedir, (Bleaching ne demek?)
Diş beyazlatma (bleaching), diş minesindeki gözeneklerin beyazlatma jelleri, mavi ışık ve lazer teknolojileri ile temizlenmesi ve parlatılması işlemidir. Bu işlemi diş hekimleri yapabileceği gibi kişiler evde kendi başlarına da uygulayabilirler.
2
Diş beyazlatma kaç yaşında yapılır?
18 yaşını doldurmuş herkese diş beyazlatma yöntemleri uygulanır.
3
Dişler neden sararır?
Ağızdan alınan besinler zamanla dişlerin süngerimsi yapısındaki boşlukları doldurarak dişlerde renk değişikliğine neden olur. Böylece renk değişimi yaşayan dişler sararır. Dişlerin sararmasına neden olan en büyük faktörler aşağıda sıralanmıştır.

• Tütün ürünleri kullanma (Sigara vb.)
• Yiyecekler
• Soslar (soya, domates, köriler)
• İçecekler (Çay ve kahve ve kola vb.)
• İlaçlar (Tetrasiklin grubu antibiyotikler)
• Yaş durumuna başlı olarak dişlerin özelliğini kaybetmesi
4
Sararan dişler beyazlar mı?
Evet, sararmış dişler yeniden beyazlatılabilir. Bu işlem Kayseri MayaDiş'te tıbbi tekniklerle yapılan bir işlemdir.
5
Diş beyazlatma işlemlerine ihtiyaç var mı?
Evet, diş beyazlatmaya ihtiyacınız var. Korkusuzca gülmek isteyenler için dişlerinin parlak ve temiz görünmesi çok önemlidir. Yapısal olarak hasar görmüş dişler ve dişlerin kararması gibi istenmeyen durumlar insanlarda psikolojik rahatsızlıklara neden olabilir.

Klinikte veya hastanede yapılacak işlemlerle veya hastanın kendi kendine evde beyazlatma yöntemlerini uygulayarak istenmeyen lekelerden kurtulabilirsiniz. Anında etki gösteren ve kalıcı sonuç veren yol, her zaman için özel diş kliniğine başvurup uzman bir diş hekimine görünmektir.

Merkezlerinde yapılacak işlemleri uygulayarak ya da doğal beyazlatma yöntemlerini evde uygulayarak istenmeyen lekelerden kurtulabilirsiniz. Hemen etki eden ve kalıcı sonuçlar veren yol, her zaman özel bir diş kliniğine başvurmak ve uzman bir diş hekimine başvurmaktır.

6
Diş beyazlatma yöntemleri nelerdir?
Evde ve klinikte iki tür beyazlatma işlemi vardır.
7
Evde diş beyazlatma
Evde diş beyazlatma (Home Bleaching) işlemi için önce bir hastaneye uğramanız gerekir. İşleminizin yapılıp yapılmayacağına hekiminiz karar verir. Uygun görülürse, kişiye özel ağız ölçüsü alınarak uygun plaklar hazırlanır ve plak içine uygun miktarda diş beuazlatma jeli (opalescence) konur ve diş hekimi tarafından nasıl uygulanması gerektiği bilgisi verilerek işlemleri uygulamanız beklenir. Doktor tavsiyelerine uymanız iyi bir sonuç almanız açısından önem arz etmektedir.
 
Bu işlem ne kadar sürer? Günde 4 saat ila 8 saat arasında size göre hazırlanan tedaviyi uygulayarak 10-15 gün boyunca düzenli tedaviden sonra başarılı sonuçlar elde edilir.

8
Kayseri Özel Maya Diş Hastanesinde (Diş Kliniğinde - Ofis Tipi) diş beyazlatma
Ofis tipi diş beyazlatmalar özel diş kliniklerinde veya hastanelerde, diş hekimleri tarafından dişlere kimyasal yollarla uygulanan işlemler bütünüdür. En iyi sonuç, en hızlı ve güvenilir yol diş kliniğinde muayene olmaktan geçer. Klinikte parlatma yöntemlerinden biri Power Bleaching yani diş beyazlatma jeli ve ışık kullanılarak uygulanan lazerle diş beyazlatma yöntemidir.

İşlem ne kadar sürer? Bu işlem yaklaşık 45-60 dakika arasında sürmektedir. Bu süre sonunda dişleriniz 3-4 ton renk değişimine uğrayacaktır.

Bu işlem esnasında doktor tarafından gerek görülürse, temizleme ve biyolojik yöntemler (diş minesinde onarım ve doku takviyesi) uygulanabilir.
9
Bleaching güvenli mi, dişlere zararı var mı?
Bilimsel araştırmalar, %10’luk beyazlatma solüsyonu kullanımının zararsız olduğunu göstermiştir. Bu anlamda, diş minesi üzerinde yapısal ve fiziki işlem yapılmasına karşın bir problem gözlenmemiştir.
10
Tüm hastalara beyazlatma işlemi yapılır mı?
Diş ve diş sağlığı problemi olmayan her hastaya tedavi uygulanabilir.
11
Dişler tüm hastalar için aynı oranda mı beyazlar?
Diş beyazlatma tedavisi tüm hastalar için farklılık göstermektedir. Bu durum hastanın diş yapısına ve rengine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.
12
Diş beyazlığı fiyatları ne kadar?
Kampanya ve güncel diş parlatma fiyatlarını öğrenmek için WhatsApp hattımızı kullanın, bize yazın.