Sağlık Turizmi

  • Size en yakın bir klinikte panoramik x-ray filmini çektiriniz.CD formatında film kaydını alınız.
  • Web sitemizdeki Danışma Formunu doldurunuz veya filmi e-posta adresimize gönderiniz.
  • Filminiz diş hekimlerimiz tarafından incelenerek tahmini tedavi planınız süre ve maliyet olarak e-posta adresinize gönderilir.
  • Bu tedavi süresi boyunca zamanı çok güzel değerlendirebilmeniz için kendi imkanlarınızla hazırlayacağınız tatil ve tedavi planı yanında bizden de destek isteyebilirsiniz.Çünkü tedaviniz buna olanak vermektedir.
Bunun için;

  • Hasta öncelikle bulunduğu ülkede (Almanya,Hollanda,Danimarka,Belçika,Fransa) diş muayenesine gider,
  • Diş hekimi yapılacak tedaviyi yazılı olarak bildirir,
  • Hasta bu teşhisle sigortaya başvurur,
  • Sağlık sigortası bu teşhis ile hastaya ne kadar para ödeyebileceğini hastaya belgeli olarak bildirir,
  • Hasta bu tedaviyi daha kaliteli olsun, daha rahat bir ortamda olsun diye başka yerde yaptırmak isteyebilir. Nerede yaptırırsa yaptırsın sigortanın ödeyeceği rakam değişmez.

O nedenle Yurtdışı tedavilerinde, diş hekiminiz tarafından belirlenecek olan tedavi ve masraf planının (Heil-und Kostenplan) önceden belgelendirilmesi gerekmektedir ki alacağınız ödemede sıkıntı yaşanmasın. Yurtdışında tedavinizi yaptırdıktan sonra öncelikle tedavi bedelini siz ödüyorsunuz ve alacağınız fatura ile birlikte Sağlık Sigortasına başvuruyorsunuz ve sigorta size önceden belirlemiş olduğu payı ödüyor. Bu kural tüm Sağlık Sigortası yapan Şirketler tarafından Avrupa Birliği Ülkelerinin tamamı için kabul görmektedir ancak Avrupa Birliği dışındaki ülkelerde geçerli olup olmadığı ve ödeme miktarı her Sigorta Şirketi için farklılık gösterebilmektedir. Bu yüzden tedaviye başlamadan önce Sigorta Şirketinin müşteri ilişkileri bölümüyle görüşülmesi bu konunun netleştirilmesi kafanızdaki soru işaretlerinin ortadan kalkmasını sağlayacaktır.

** Unutulmaması gereken nokta, Sağlık Sigortasından geri alacağınız pay ne olursa olsun, Türkiye'de tedavi yaptırdığınızda sizin ödemeniz gereken miktar, Almanya'da tedavi yaptırıp ödeyeceğiniz size düşen paydan daha düşük olacaktır. Bu miktar özellikle daha kaliteli ve sizi daha fazla rahat ettirecek tedavilerde artmakta, kazancınız daha fazla olmaktadır. Sağlık Sigortaları genel olarak estetik ve Implant tedavileri için bir yardımda BULUNMAMAKTADIR.