Ağız Kanserleri Cerrahisi
Ağız Kanserleri Cerrahisi
Header Resmi
Ağız kanserleri sık görülen kanser türleri değildir. Bu nedenle kontrolü ihmal edilen hastalıklardandır. Hem hastalar hem de diş hekimleri bu konuda yeterli özeni ne yazık ki gösteremeyebilir. Özellikle çene kanserlerinde çenenin bir kısmı veya tamamı cerrahi olarak çıkarılmak zorunda kalınabilir.

Bu işlemlerin cerrahisindeki başarı hastanın sonraki hayatının konforunu ve genel sağlığını önemli ölçüde etkiler. Bu sebeple böyle durumlarda bu konuda uzman ve tecrübeli çene cerrahlarından ve 3D tomografi, lazer gibi teknolojik cihazlardan yardım almak çok önemlidir. Eğer cerrahiyi KBB uzmanı yapacak ise mutlaka operasyon öncesi diş hekimi ile görüşülüp hastaya cerrahi plak hazırlanmalı; bu sayede işlem sonrasında hastanın beslenmesi gibi konularda yardım alınması sağlanmış olmalıdır.

Ağızdan çıkarılan tüm doku örnekleri mutlaka patoloji bölümüne gönderilmeli ve gerekli incelemeler yapılmalıdır. Bu görev diş hekimlerine aittir.
Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.
Bu bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Copyright © MayaDiş 2016   Web Tasarım_Medyatör
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)